Frankowicze kancelaria - kraków, sosnowiec, i warszawaNasza kancelaria adwokacka i radcowska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy zdecydowali się na kredyt we frankach. Specjalizujemy się w świadczeniu pomocy prawnej każdemu, kto został poszkodowany na skutek nagłego wzrostu wartości szwajcarskiej waluty. Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się dochodzić sądownie swoich praw, aby udowodnić, że bank stosował wobec nich nieuczciwe praktyki. Wybór odpowiedniej kancelarii nie może być przypadkowy. Frankowicze z Warszawy, Sosnowca, Krakowa oraz innych części Polski mogą liczyć na nasze wsparcie.


Od wielu lat śledzimy zmieniające się przepisy prawa z tego zakresu i zapoznajemy się z najnowszymi wyrokami sądowymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalną pomoc, aby skutecznie wyegzekwować dla klienta satysfakcjonujące odszkodowanie. Tak zwane „odfrankowienie” kredytów wiąże się z wieloma korzyściami dla kredytobiorcy. Mogą Państwo skorzystać z naszych kompleksowych usług prawnych. Wszyscy frankowicze objęci są preferencyjnymi warunkami współpracy z kancelarią..

Kancelaria frankowicze

Na początku XXI wieku bardzo wielu Polaków zaciągnęło kredyt we frankach, mając na uwadze teoretycznie korzystne warunki spłacania. Na wzrost zainteresowania tego typu ofertami wpłynął ówczesny kurs wymienionej waluty, który dawał realne nadzieje na niskie, atrakcyjne raty. Warto także wspomnieć o lobbowaniu tej formy pożyczki przez banki. Wiele renomowanych instytucji finansowych polecało potencjalnym konsumentom kredyt we frankach. W ten sposób filie najpopularniejszych banków zdobyły kolejnych kredytobiorców, którzy uwierzyli w korzystne warunki oferty. Klienci nieświadomi ryzyka pokładali wiele nadziei w otrzymanej pożyczce – najczęściej miała ona formę kredytu hipotecznego, umożliwiając kupno wymarzonego mieszkania. Nierzadko zawierali umowę z bankiem na 30 i więcej lat, rozkładając spłatę na atrakcyjne raty. Niestety, banki nie poinformowały konsumentów o ryzyku nieodzownie związanym z zaciąganiem pożyczki w obcej walucie. Kurs franka zaczął gwałtownie wzrastać, co bezpośrednio przełożyło się na wyższe raty kredytu. Z biegiem czasu waluta coraz bardziej się umacniała, aż w końcu nastąpiło uwolnienie kursu przez Szwajcarski Bank Narodowy. Skutkiem tego okazały się, m.in.:

 • nagłe wzrosty wysokości spłat zaciągniętych kredytów, co dla wielu konsumentów stało się równoznaczne z problemami finansowymi,
 • kłopoty się z realnym widmem utraty mieszkania, które kupili za pośrednictwem banku.

Pomimo upływu kolejnych lat sytuacja nie uległa poprawie i wciąż wielu Polaków obawia się, że comiesięczne spłaty okażą się dla nich za wysokie. Na szczęście frankowicze nie muszą czuć się pozostawieni samym sobie – nasza kancelaria wychodzi naprzeciw ich potrzebom. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu możemy zaproponować kompleksowe wsparcie dla klientów, którzy zostali poszkodowani przez pozornie atrakcyjną ofertą bankową. Jakie są nasze największe zalety?

 • orientujemy się w sprawach frankowych i śledzimy najnowsze akty prawne z tego zakresu,
 • wiemy, jaka strategia działania okaże się optymalnym rozwiązaniem w konkretnym przypadku,
 • do każdej umowy z bankiem podchodzimy w sposób indywidualny, dokładnie analizując szanse naszego klienta na unieważnienie umowy kredytowej lub jej „odfrankowienie”

Frankowicze Kraków

Frankowicze krakówNasza kancelaria oferuje pomoc frankowiczom z Krakowa i okolic. Z naszego wsparcia może skorzystać każdy, kto chciałby całkowicie unieważnić lub odfrankowić kredyt. Szczegółowo zapoznajemy się ze sprawą, aby nakreślić klientowi realne szanse na wyegzekwowanie swoich praw. W działaniach kierujemy się najnowszymiwyrokami , w tym orzeczeniami z 2018 i 2019 roku wydanymi przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Mówiły one między innymi o nieuczciwych klauzulach stosowanych przez banki (klauzule abuzywne), których nie powinno być w umowach. Na tej podstawie obecnie coraz częściej mamy do czynienia z wyrokami sądu o nieważności umowy bankowej dotyczącej kredytu we frankach.


Alternatywą jest „odfrankowienie” pożyczki na korzystnych dla kredytobiorcy warunkach. W ramach tej ewentualności kredyt zostaje ponownie przeliczony na złotówki – nierzadko nawet od pierwszego dnia umowy. Takie odciążenie finansowe jest sporym udogodnieniem dla frankowiczów z Krakowa. Warto powierzyć tę sprawę renomowanej kancelarii i skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika. Potrafimy szybko wskazać fragmenty umowy, które zostały sformułowane na niekorzyść klienta. W jego imieniu możemy wywalczyć zupełnie nowe warunki spłacania kredytu hipotecznego.


Frankowicze Sosnowiec i Śląsk

Osoby spłacające kredyt we frankach szwajcarskich od wielu lat muszą zmagać się z finansowymi problemami, które są konsekwencją nagłego wzrostu wartości tej waluty. Nasza kancelaria proponuje kompleksowe wsparcie – frankowicze z Sosnowca i Śląska dzięki nam mogą zmienić warunki spłaty pożyczki lub otrzymać kwotę należną z tytułu umowy. Zachęcamy swoich klientów do skorzystania z takiej możliwości. Warto podkreślić, że obecnie rozpoczęcie postępowania sądowego nie wiąże się z tak dużym ryzykiem, jak parę lat temu. Sądy znacznie szybciej rozpatrują poszczególne sprawy, a dodatkowym atutem są niższe koszty procesowania. Od lat obserwujemy wyroki sądu obejmujące sprawy frankowiczów. Dzięki temu kancelaria jest w stanie szybko podjąć decyzję, czy w przypadku problemów konkretnego klienta rzeczywiście należy wystąpić na drogę sądową i jakie profity mogą być z tym związane. Warto podkreślić, że wyroki coraz częściej są rozpatrywane na korzyść poszkodowanego. Wśród naszych klientów są zarówno osoby, którym zależy na całkowitym unieważnieniu umowy kredytu, jak i kredytobiorcy zainteresowani jego odfrankowieniem.


Jak działamy?

Dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie szybko określić, co w danej sytuacji jest możliwe do osiągnięcia. Dokładnie wyjaśniamy, w jaki sposób będziemy dochodzić praw klienta i jakie sformułowania w umowie nie są zgodne z obowiązującym prawem. Wychodzimy również naprzeciw potrzebom osób, które już utraciły swoją nieruchomość na skutek gwałtownego podwyższenia miesięcznych rat. Wbrew pozorom, nawet taka sytuacja wciąż daje realną szansę na uzyskanie finansowej rekompensaty. Proponujemy swoje wsparcie także tym klientom, których nieruchomość została już zlicytowana. W takim przypadku działamy z myślą o uzyskaniu zwrotu kwot przekazanych przez komornika instytucji bankowej. Sądy często orzekają konieczność wypłacenia kredytobiorcy pieniędzy z tytułu nienależytego wykonania umowy przez bank. Poszkodowani frankowicze z Sosnowca i Śląska mogą znacznie poprawić swoją sytuację finansową. Jako profesjonalna kancelaria oferujemy kompleksowe wsparcie z tego zakresu. Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, osobiście lub online, aby ustalić niezbędne szczegóły.

Frankowicze Warszawa

Pokrzywdzone osoby wreszcie mogą walczyć o swoje prawa, udowadniając przed sądem, że bank zastosował wobec nich nieuczciwe praktyki. Doskonale wiemy, w jaki sposób należy podejmować efektywną walkę o wyegzekwowanie przestrzegania prawa. Frankowicze z dużych metropolii, takich jak Warszawa, mogą powierzyć nam swoją sprawę. Nasze wsparcie zazwyczaj opiera się na kilku kluczowych etapach.

 1. Pierwszym z nich jest dokładne zapoznanie się z treścią umowy kredytowej naszego klienta.
 2. Na podstawie przeprowadzonej analizy podejmujemy decyzję o złożeniu pozwu przeciwko konkretnej instytucji finansowej.
 3. Bierzemy pod uwagę wszelkie nieprawidłowości, które znalazły się w umowie bankowej.
 4. Szukamy tak zwanej klauzuli abuzywnej uznanej za łamiącą przepisy Kodeksu Cywilnego.
 5. Dokładnie przyglądamy się, czy umowa została zawarta zgodnie z zasadami walutowości i odgórnymi przepisami dotyczącymi umów kredytowych.
 6. Na tej podstawie podejmujemy decyzję, czy w danej sprawie można ubiegać się o całkowite unieważnienie kredytu lub jego odfrankowienie.
 7. Następnie proponujemy klientowi odpowiednie rozwiązania prawne, dzięki którym zwiększy się prawdopodobieństwo na korzystne orzeczenie sądu.

Zdobyte doświadczenie pozwala dokładnie wyliczyć wysokość nadpłaconych rat kredytu, aby na tej podstawie sprawdzić, czy jego przemianowanie na kredyt złotówkowy będzie dla klienta realną szansą na poprawę sytuacji finansowej. Frankowicze z Warszawy mogą liczyć na ustalenie indywidualnej strategii działania – każdą sprawę rozpatrujemy osobno, aby zapewnić klientowi jak najkorzystniejsze rozwiązanie. Z naszą pomocą poszkodowani kredytobiorcy mają możliwość nie tylko znacznie zmniejszyć aktualne zobowiązania finansowe, ale także całkowicie unieważnić umowę zawartą z bankiem.

Kancelarie frankowe

Warto szukać kancelarii, która ma na swoim koncie sukcesy w sprawach związanych z nieuczciwymi praktykami bankowymi. Frankowicze mogą liczyć na nasze wsparcie także w przypadku problemów prawnych z instytucją finansową, która zdecydowała się wnieść wobec nich roszczenia. Zachęcamy do skorzystania z porady prawnej, aby podjąć właściwe kroki w walce z bankiem. Usługi świadczymy także online, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z dalszych regionów kraju. Wystarczy przesłać nam skany i odpowiednie dokumenty wraz z opisem konkretnego przypadku. Na tej podstawie możemy wykonać analizę umowy i wycenić koszty związane z prowadzeniem przez nas sprawy.

Co zyskasz?

Klienci, którzy zgodzili się opłacić podaną kwotę, otrzymują od nas profesjonalną poradę prawną. Dobra kancelaria jest w stanie zapewnić kompleksową pomoc nawet w trudniejszych przypadkach nieuczciwości banku wobec frankowiczów. Udowadniamy, że można wyjść ze spirali zadłużenia i szybko poprawić aktualną sytuację finansową. Reprezentujemy klientów przed organami sądowymi i administracyjnymi. Wiemy, jak przygotować pozew, aby doszło do unieważnienia kredytu lub jego odfrankowienia.